g-logo

Vannitoa ja tualettruumi remont

Ремонт в ванной комнате и туалете

Vannituba ja tualettruum on reeglina korteri väikseimad ruumid, kuid nende remont on kindlasti kõige kallim.

Vannitoa remondil tuleb teha palju rohkem samme ning kasutada rohkem erinevaid materjale kui mõne teise ruumi renoveerimisel. Kõigepealt toimub vana torustiku, mööbli, ventilatsioonitorude ja plaatide demonteerimine, mida pole nii lihtne eemaldada kui tapeeti. Mõnikord tuleb seda isegi välja lõigata. Sellise ehitusprahi kaal võib ulatuda mitme tonnini.

Sõltuvalt lähteülesandest võivad olla lisaks demonteeritud ka selle ruumi seinad/vaheseinad, et parandada kasutusvõimalusi. Siis tööle asub puusepp/ehitaja, kes ehitab uued seinad ja/või vaheseinad.

Torumees tegeleb omakorda torude väljavahetamisega, kui need on vananenud ja/või ei vasta tehnilistele standarditele ja nõuetele. Seega välistame lekke võimaluse.


Järgmisel etapil tööle asub kogenud elektrik, kes paigaldab uue elektrijuhtmestiku, valmistab ette kohad pistikupesadele ja valgustustele vastavalt niiskete ruumide nõuetele. Samuti on oluline paigaldada vannituppa eraldi lekkevoolu relee koos automaatlülititega.

Image
Image

Vajalik on mõelda ventilatsioonilahendustele, kuna kõrge niiskus vannitoas nõuab liigse niiskuse eemaldamist. Lisaks, kui näiteks dušš asetatakse ventilatsioonišahtist kaugemale, tähendab see täiendava ventilatsiooni kohustuslikku paigaldamist. Me ju mäletame, et vannituba on kõrge niiskusega ruum.

Seejärel tuleb tasandada kõik seinad (kui pole tehtud täielikku vannitoa demonteerimist) ja nurgad nii, et plaadid seisaksid ilusti ning vann mahuks ideaalselt ilma vahedeta. Sellel etapil viiakse läbi ruumi kindel hüdroisolatsioon.

Samuti tekib küsimus, kuidas torusid esteetiliselt peita. On vähemalt kaks võimalust: need võib seina sisse freesida ja krohvida või peita need kipsplaadist ehitatud seina või kasti sisse.


Lõpuks, kui demonteerimis- ja ettevalmistustööd on lõppenud, kui kõik torud on paigaldatud ja pressitud, paigaldatud uus elektrijuhtmestik, seinad tasandatud ja hüdroisolatsioon paigaldatud, siis võib alustada plaatimistöid. Kuid see pole nii lihtne, kui esmapilgul võib tunduda. Peab valima õige pildi, st tegema esialgse paigutuse; lõigata plaadid vastavalt vajadusele. Kuigi tegemist on õrna materjaliga, muutuvad meie spetsialistid seintel ja põrandal olevad plaadid kunstiteoseks.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Aga mida teha laega? Pakume järgmisi valikuid: ripp-, ping- või kipslagi. Kogemuste põhjal on ripplae paigaldus lihtsaim, kiireim ja odavaim, kuid mitte kõige esteetilisem. Pinglagi on odav, lihtne ja kiire, kuid mitte praktiline, kuigi tundub atraktiivsem kui esimene variant. Kipslagi on kallim, samas praktiline ja visuaalselt ilus.

Peale plaatide, põranda, lae paigaldamist elektrik paneb veekindlad pistikupesad ja valgustid, et niiskuse sattumisel ei tekiks lühist.

Vannitoa/tualettruumi renoveerimise viimane etapp on sanitaartehnika (valamu, kraanid, dušš/vann, wc) ja mööbli paigaldus ning lõpptulemuse kontroll.

Keskmised kulud ja töö kestus

Paneelmaja standardse vannitoa ja tualettruumi remont võtab aega 2 kuni 6 nädalat. Tööde keskmine maksumus on alates 5000 EUR. Arvestada tuleks sellega, et viimistlusmaterjalid, aga ka santehnika võivad maksta kuni 50% vannitoa renoveerimise/tööde maksumusest.

2 - 6 nädalat
alates 5000 EUR

Некоторые сделанные работы

Ознакомтесь с нашими работами