Kallis, meil on… Remont!

Täna räägime sellest olulisest ja põnevast sündmusest nagu korteri remont. See protsess võtab aega, vaeva ja planeerimist, kuid lõppedes annab ülisuurt rahulolu. Mõtleme koos välja, kuidas remondiks põhjalikult valmistuda, milliseid samme tuleks arvesse võtta ja kuidas muuta protsess võimalikult tõhusaks ja nauditavaks kõikidele osalejatele.

Millised remondi tüübid eksisteerivad?

Kosmeetiline või kapitaalremont.

Erinevad lähenemised korteri remondile. Kui korter on hiljuti renoveeritud ja mööbel on endiselt funktsionaalne ja näeb hea välja, siis saab ainult kosmeetilise värskendusega hakkama. Selle valiku korral ei ole vaja muuta insenerisüsteeme ega teha suuri muudatusi korteri kujunduses – ainult interjööri värskendamine. Remont on lihtsalt suunatud Teie kodu värskendamisele: tapeedi vahetus, põranda värskendamine, lae ülevärvimine.

Korteri kapitaalremont hõlmab insenerisüsteemide väljavahetamist, seinte ja põrandate tasandamist, ümberehitust (vaheseinte lammutamist või uute vaheseinte paigaldamist), veevarustuse ja muude kommunikatsioonide muudatusi. Teisisõnu kapitaalremont tähendab korteri vanade elementide täielikku väljavahetamist, uute süsteemide ja seadmete paigaldamist, viimistluse täielikku uuendamist – seinad, laed, põrandad, uksed jne.

Loomulikult need remondid erinevad ka maksumuse poolt.  Keskmiselt läheb kapitaalremont maksma umbes 30-35% kogu korteri maksumusest vanas majas ja 20-25% korteri maksumusest uues majas. Vanad majad nõuavad keerulisemaid töid, kuna sageli tuleb tegeleda kommunikatsioonide ja nende vahetamisega. Kosmeetiline remont on kindlasti lihtsam, kiirem ja odavam – selle maksumus sõltub materjalide valikust ja ruumide arvust, mis vajavad reaalset remonti korteris. Ligikaudse maksumuse ülevaate saamiseks saab  kasutada järgmist tabelit:

Ehitus-, paigaldus- ja viimistlustööde maksumus
40%
Materjalikulud
35%
Mööbli ja tehnika maksumus
25%

Vajadusel saate alati leida viimistlusmaterjale ja mööbli, mis sobivad just Teie eelarvega.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*
*